Restaurace a penzion v rekreační oblasti LučinaTipy na výlety po okolí

Prozkoumejte krásy Bílých Karpat.


100 m

Umělá nádrž Lučina
Umělá vodní nádrž Lučina vzdálená od penzinu co by kamenem dohodil. Nově zrekonstruovaná vodní nádrž Lučina (2004) určená ke koupání. Je trojúhelníkového půdorysu, dva břehy jsou betonové, jeden přírodní pod lesem s pozvolným vstupem do vody.

Vzdálenost | pěšky

1 minutu

2 km

Pokoj 2

Rozhledna Travičná
Na vrcholu kopce Travičná s nadmořskou výškou 380 metrů lze Vystoupat po 177 schodech a rozhlédnou se po Bílých karpatech. Výhled je z výšky 34m a celková výška rozhledny je 52,6m.

Vzdálenost | pěšky

30 minut

2 km

Salaš Travičná
Turistický výletní areál otevřený v roce 2003 se nachází pod rozhlednou Travičná. V areálu je malé muzeum kopaničářských roubených staveb salaše, ekologická naučná stezka se 7 zastaveními, arboretem 23 původních dřevin Bílých Karpat.

Vzdálenost | pěšky

30 minut

9,1 km

Pokoj 2

Strážnicko - Oskorušová stezka - Okruh
Jedinečná příroda vinic, karpatských lesů, pastvin a rozhledu do širého kraje Pomoraví tvoří kulisu cyklookruhu hornatou krajinou jižního Strážnicka, na níž máme možnost seznámit se z běžným a přesto unikátním stromem - oskeruší. Více informaccí o cyklostezce.

Vzdálenost | na kole

3 hodiny

1,7 km

Národní přírodní rezervace Čertoryje
Rozsáhlý komplex druhově bohatých bělokarpatských květnatých luk v mozaice s mokřady a svahovými prameništi, rozptýlenou zelení se solitérně rostoucími duby a lemovými společenstvy kolem potoků v jihozápadní části Bílých Karpat. Více informaccí o rezervaci Čertoryje.

Vzdálenost | pěšky

30 minut

9 km

Skanzen strážnice
Najde zde více než 60 zajímavých objektů na ploše 16 ha v krásném a klidném prostředí. Lidová architektura od 18.stol, ukázky původních stavebních postupů, lidová řemesla a tradiční zemědělství, historie a vývoj vinohradnictví, původní odrůdy plodin, ukázky tradičního chovu domácích zvířat

Vzdálenost | autem

11 minut

8 km

Pokoj 2

Větrný mlýn Kuželov
Větrný mlýn holandského typu stojící na kopci nad obcí. Byl postaven roku 1842 jako obecní mlýn. V roce 1906 byla přistaveno obytné stavení pro mlynářovu rodinu, která do té doby obývala spodní patro mlýna. Posledním mlynářem, od roku 1904, byl pán Bedřich Kašík.

Vzdálenost | na kole

1 hodinu

9 km

Zámek Strážnice
Strážnický novorenesanční zámek uchovává sbírku hudebních nástrojů, která čítá více než 400 exponátů se zvukovou nahrávkou jednotlivých kusů.

Vzdálenost | autem

11 minut